Чим приваблює інтернет дітей та підлітків?
По-перше, самостійне пізнання інформаційного світу, яке дозволяє розширити коло інтересів дитини і сприяє її додатковій освіті, привчає до самостійного розв`язання задач. По-друге, інтернет урізноманітнює спілкування дітей, задовільняє потребу підлітків у лідерстві., пошуку нових форм самовираження. По-третє, інтернет дозволяє утамувати інформаційний голод, орієнтуючись у віртуальному просторі дитина вчиться структурувати великі потоки інформації. По-четверте, анонімність і віртуальна свобода, дозволяє моделювати множинні „Я”. По-п`яте, отримати відчуття спільності та приналежності до групи, особливо через соціальні мережі (вконтакті, однокласники, фейсбуці, мій світ та ін.), що дозволяє формувати навички спілкування з людьми..
Однак з позитивом є інша сторона „медалі”. Діти, як найбільш aктивна й допитлива аудиторія, часто першими знайомляться з новими технологіями, такими як інтернет, випереджаючи в технічній освіченості батьків. Відсутність життєвого досвіду у дітей підвищує ризик зіткнення з онлайн-загрозами: насильство, шахрайство, порнографія та отримання особистої інформації з метою злочинного використання. Так, за дослідженням „Знання і ставлення українців до питання безпеки дітей в інтернеті”, проведеним Інститутом соціології НАН України, була виявлена наступна статистика:
- понад 28%дітей готові надіслати свої фотокартки незнайомцям у мережі;
- 17% без вагань повідомляють інформацію про себе і свою родину. Навіщо така інформація незнайомцям, діти, як правило, не замислюються;
- 22% дітей періодично потрапляють на сайти для дорослих;
- 28% дітей, побачивши в інтернеті рекламу алкоголю чи тютюну, хоча б один раз спробували їх купити, а 11% – спробували купити наркотики;
- близько 14% час від часу відправляють платні смс за бонуси в онлайн-іграх і лише деякі звертають увагу на вартість послуги.
В цьому і наша з вами батьки вина. Так, дослідження показали, що 76% батьків не знають, які сайти відвідують їхні діти. А ви заєте? Пояснення і причини цього є різні: хтось не знає, які ресурси можуть бути небезпечними, хтось не вміє користуватися журналом відвідування сайтів та ін. основна стурбованість у батьків викликана тим, що у дитини погіршується зір від роботи за компютером, тому зазвичай обмежують час користування Мережею. І це теж правильно.
Отже, батькі недостатньо обізнані з тим, як захистити дітей та навчити їх безпечному користуванню Інтернет-мережею. В наступному номері чекайте продовження теми та наших порад.
Комментариев нет:
Отправить комментарий